Letiště Mošnov

Zážitky

Letiště Mošnov v Ostravě nabízí celou řadu zážitků. Chtěli jste někdy letět nad Ostravou a užívat si nádherných výhledů? Zúčastněte se vyhlídkového letu nad Beskydami. Nebo vezměte svou polovičku na rande, na které nikdy nezapomene. Romantickým letem totiž dostanete zcela jistě každého. 

Chcete svůj zážitek ještě více umocnit? Staňte se pilotem na zkoušku!

Vyhlídkový let nad Beskydami

Vychutnejte si pohled z výšky na celé Beskydy. Z kabiny letounu uvidíte Ostravu jako na dlani. Jste připraveni? Vemte si foťák, tyhle vzpomínky si totiž chcete uchovat. Vzlétáme!

Jak bude zážitek probíhat?

Váš vyhlídkový let nad Beskydami odstartujete na letišti a poletíte směrem k Lysé hoře. Po cestě minete Žermanickou přehradu, Čeladnou, hrad Hukvaldy nebo Štramberskou trúbu. 

Celá trasa má 120 km a let bude trvat 40-50 minut. Proletíte se letounem Cessna 172.

Vyhlídkový let Beskydy
Romantický let Ostrava

Romantický let letadlem

Pravé dokonalé rande. Jenom vy dva. Víno a 2 000 metrů nad všemi strastmi denního života. Celé město pod vámi a vy nemůžete být šťastnější. A váš milovaný stejně tak. Varujeme, po tomto zážitku se do vás váš protějšek ještě více zamiluje!

Jak bude zážitek probíhat?

Po přijezdu na letiště se seznámíte s pilotem, který se o vás bude celou dobu profesionálně starat a dostane vás do oblak. Zatímco pilot bude mít na starosti letadlo, vy budete popíjet sekt a užívat si navzájem své přítomnosti. S pilotem si proberete vaši trasu, pohodlně se usadíte a letíte! Letí se s Cessnou 172.

Letiště Ostrava-Mošnov (známé také jako Letiště Leoše Janáčka Ostrava) je veřejné mezinárodní letiště. Letiště se nachází 20 km jihozápadně od Ostravy mezi obcemi Mošnov, Albrechtičky a Petřvald. Na letišti se každoročně konají dny NATO.

Pilotem letounu na zkoušku

Snili jste vždy o létání? Teď je vaše příležitost! Staňte se druhým pilotem letounu Cessna 172. Vezmete si starost plánování letu, zakreslení trasy, naprogramování palubních přístrojů a ověříte si, zda jsou vhodné podmínky vyletět. Lepší příležitost stát se (co)pilotem už mít nebudete. Tak mapu a kompas do ruky a letíme!

Jak bude zážitek probíhat?

Během letu budete druhým pilotem. Naplánujete let, zakreslítu trasu, postaráte se o předletovou prohlídku letadla, zkontrolujete aktivaci vzdušných prostorů, nastavíte palubní přístroje, vyžádáte o povolení ke startu, vyslechnete si frazeologii při komunikaci s řídící věží a můžete letět! V průběhu letu budete mít starosti případné různé krizové situace… a poté, až let dokončíte, budete moct let rozebrat s pilotem v místní hospodě.

Pilotem na zkoušku - Ostrava