Letiště Mošnov

Jak se dostat na letiště v Ostravě

Mezinárodní letiště Ostrava, pojmenované po skladateli Leoši Janáčkovi, nabízí pravidelné lety do Prahy (ČSA), Londýna (Ryanair) a Varšavy (LOT). Během léta je možné letět prázdninovými charterovými lety Travel Service / SmartWings do oblíbených přímořských destinací. V této sekci zjistíte, jak se dostat na letiště v Ostravě. 

Letiště je z Ostravy vzdáleno cca 25 km, do centra města se dostanete za cca 30 minut jízdy. Zajímavostí letiště Mošnov je, že se jedná o první letiště v ČR, které je spojeno železnicí a má vlastní stanici napojenou na terminál.

Vlakem na letiště Mošnov

Na letiště je možné se dostat pohodlně vlakem Českých drah. Vlaky jedou z hlavního nádraží Ostrava. Na letiště se dostanete za 31 minut a jízdenka vychází na 52 Kč. Nakupujte však jízdenku předem – přes e-shop, mobilní aplikaci nebo na pokladně nádraží. Za stejnou jízdenku se při nákupu ve vlaku připlácí 40 Kč.

Autobusem na letiště Mošnov

Linkové autobusy zajišťuje Arriva Morava. Autobus 910333 odjíždí z ostravského Ústředního autobusového nádraží, lze však nastoupit i ve Vítkovicích, Hrabůvce nebo Dubině. Jízdenku koupíte u řidiče. Letiště je poslední stanicí. 

Pro cestující, přijíždějící do Ostravy, má autobus velkou výhodu: počká na vás v případě zpožděného letu. 

Cesta autobusem na letiště trvá asi 45 minut a zaplatíte mezi 36 a 41 Kč (podle způsobu spojení). V autobuse můžete platit i bezkontaktní platební kartou.

Taxíkem na letiště

Na letiště se dostanete samozřejmě i taxíkem. Běžná cena za taxi z centra města na letiště je 450 – 600 Kč. Dbejte tedy na to, abyste zbytečně nepřeplatili řidiče! V seznamu níže najdete taxi služby, které vám doporučujeme.