Letiště Mošnov

Jak se dostat na letiště v Ostravě

Pokud plánujete cestovat z letiště v Ostravě, patrně teď přemýšlíte, jak se na letiště vlastně dostat. Letiště Mošnov se nachází asi 25 kilometrů od centra Ostravy a cesta sem trvá přibližně 30 minut. Možností, jak se na letiště dostat, je hned několik.

Jednou z nejpohodlnějších možností je využít vlak. Letiště je totiž spojeno železniční tratí a má vlastní stanici přímo u terminálu. Z Ostravy hlavního nádraží jezdí každou hodinu přímý spoj a cesta trvá zhruba 25 minut. Pokud jedete z jiné části města, můžete využít autobusovou linku č. 333, která zajíždí až na letiště.

Další možností je využít taxi službu, která je k dispozici přímo před letištní budovou. Cena za jízdu se liší v závislosti na vzdálenosti a času jízdy, ale můžete se připravit na částku kolem 500 Kč za jízdu z centra Ostravy. Levnější by pak mohlo být využití Liftaga, skrz tento odkaz získáte také slevu 150 Kč na první jízdu. 

Poslední možností je vlastní automobil. Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, můžete zaparkovat přímo na letišti v Ostravě. Letiště nabízí několik parkovacích ploch – P1, P3, P3A, P4 a P5.

Vlakem na letiště Ostrava

Na letiště je možné se dostat pohodlně vlakem Českých drah. Vlaky jedou z hlavního nádraží Ostrava. Na letiště se dostanete za 31 minut a jízdenka vychází na 52 Kč. Nakupujte však jízdenku předem – přes e-shop, mobilní aplikaci nebo na pokladně nádraží. Za stejnou jízdenku se při nákupu ve vlaku připlácí 40 Kč.

Autobusem na letiště Ostrava

Linkové autobusy zajišťuje Arriva Morava. Autobus 910333 odjíždí z ostravského Ústředního autobusového nádraží, lze však nastoupit i ve Vítkovicích, Hrabůvce nebo Dubině. Jízdenku koupíte u řidiče. Letiště je poslední stanicí. 

Pro cestující, přijíždějící do Ostravy, má autobus velkou výhodu: počká na vás v případě zpožděného letu. 

Cesta autobusem na letiště trvá asi 45 minut a zaplatíte mezi 36 a 41 Kč (podle způsobu spojení). V autobuse můžete platit i bezkontaktní platební kartou.

Taxíkem na letiště Ostrava

Pokud preferujete pohodlí a rychlost, pak je pro vás nejlepší volbou taxi. Na letiště Ostrava-Mošnov se můžete dostat z centra města za cenu přibližně 450 – 600 Kč. Je však důležité dávat pozor na občasné přemrštěné ceny, a proto vám doporučujeme se domluvit na ceně předem. Pokud chcete ušetřit, můžete využít službu Liftago, která nabízí slevu 150 Kč na první jízdu.